• Kategorie
  • Parametry
  • Materac 130x195 cm

Trafiłeś do miejsca, gdzie kupisz materace w rozmiarze 130x195 cm

Wybierz najwygodniejszy materac 130x195 cm

Wysokiej klasy materac 130x195 cm to inwestycja na lata. Przed zakupem dobrze się zastanów czy zdecydujesz się na materac piankowy, sprężynowy czy lateksowy. Odpowiedni wybór zapewni Ci komfortowy sen. Nasze materace 130x195 cm to wysokiej klasy produkty, które po odpowiednim dopasowaniu dadzą Ci zasłużony odpoczynek.

Materac 195x130 cm - czym się różnią materace piankowe, kieszeniowe i lateksowe?

Materace 195x130 cm występują w każdej wersji: piankowej, kieszeniowej, bonellowej i lateksowej. Najczęściej kupowane to materace hybrydowe, czyli połączenie materaca sprężynowego z materacem piankowym i lateksowym.  W tych wersjach wkład kieszeniowy otacza warstwa pianki wysokoelastycznej HR, lateksu, pianki Visco Memory lub pianki profilowanej. Sprawdź nasze rodzaje materacy i wybierz najlepszy model na łóżko 130x195 cm z materacem.

 

Twardość materaca 130x195 cm

Materace dzielą się na kategorie według różnych parametrów: twardości, wykorzystanych materiałów oraz rdzenia.

Materace 130x195 cm dzielą się według czterostopniowej skali. Ich podział przedstawia się następująco:

  • materace miękkie,

  • materace średnio twarde,

  • materace twarde,

  • materace bardzo twarde.

Podział materacy ze względu na rodzaj wkładu wewnętrznego

Istnieją trzy podstawowe rodzaje wkładów wewnętrznych: piankowe, bonellowe, sprężynowe.

  • Materace 130x195 cm piankowe – wykonane z pianki wysokoelastycznej HR, posiadającej zwiększoną gęstość wynoszącą 35 kg/m3. Pianka ta odznacza się dużą sprężystością i odpornością na odkształcenia. Posiada właściwości antyalergiczne i przeciwbakteryjne. Zapewnia wsparcie dla ciała na całej jego długości.

  • Materace bonellowe – sprężyny bonellowe, w kształcie klepsydry, umieszczone są w materacu szeregowo i połączone sztywnym drutem, tworząc konstrukcję przypominającą siatkę. Działają progresywnie, im większa siła nacisku tym większa siła wyporu. Posiadają elastyczność powierzchniową, ciężar, który na nie działa jest równomiernie rozkładany.

  • Materace pocketowe – inaczej kieszeniowe. Ich cylindryczne sprężyny umieszczone są w materiałowych kieszonkach. Wkład cechuje się dużą elastycznością punktową. Poszczególne sprężyny uginają się pod wpływem nacisku. Działają niezależnie. Gwarantują idealne dopasowanie do sylwetki.

Rodzaje materacy 130x195 cm ze względu na wykorzystane materiały

Wśród licznej i bogatej oferty dostępnych produktów, znajdziesz między innymi materace lateksowe, materace 135x195 cm termoplastyczne, materace kokosowe i z trawą morską, materace  125x195 cm z końskim włosiem, moletowane profilowane oraz wysokoelastyczne.

Lateks – trwały, sprężysty materiał, nie ulega wypracowaniu. W budowie ma liczne mikrootwory, które dobrze wentylują materac i zapobiegają poceniu. Wpływa korzystnie na krążenie krwi, równomiernie podpiera ciało.

Trawa morska - to naturalny surowiec, mix różnych gatunków traw morskich. Mata z trawy morskiej utwardza materac.

Kokos - w 100% naturalny, mata wykonana jest z łupiny orzecha kokosowego. Ma właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne.

Końskie włosie – materiał, który dobrze wentyluje materac, pochłania pot i zapobiega jego wnikaniu do wnętrza materaca, ogranicza rozwój bakterii i roztoczy. Utwardza materac.

Pianka moletowana – specyficznie nacinana, posiada liczne wypustki i wgłębienia, delikatnie masujące. Mikro masaż usprawnia krążenie krwi, rozluźnia.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
 

Do 25% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 22.04.2024