UWAGA: Zamówienia złożone* do dnia 8.12.2020 godz. 12:00 będą dostarczone** przed Świętami Bożego Narodzenia. Zamówienia złożone po tym terminie dostawa będzie po Świętach lub po Nowym Roku

* złożone tzn. pieniądze zostaną zaksięgowane na koncie, będzie opłacone online lub wybrany sposób płatności za pobraniem
** odbędzie się jednokrotna próba dostawy - jeśli dzień i godzina dostawy nie będzie Państwu odpowiadać, lub nie będzie można nawiązać kontaktu telefonicznego celem potwierdzenia daty dostawy zamówienie zostanie dostarczone po Świętach lub po Nowym Roku
Powyższa zasada nie dotyczy zamówień z samymi pokrowcami lub materacami nawierzchniowymi
  • Kategorie
  • Parametry
  • Materac 130x200 cm

Regenerujący sen to ważny element życia każdego z nas. Zapewni nam go wygodny i solidny materac 130x220 cm . W naszej ofercie znajdziesz modele piankowe, bonellowe, lateksowe i kieszeniowe. Każdy z nich posiada zdejmowany pokrowiec.

Odpowiednia budowa materaca to nie lada wyzwanie. Ułożenie poszczególnych warstw w materacu ma kluczowe znaczenie. Materac 130x200 cm to materac dwuosobowy, rozmiar mniejszy niż materac 150x200 cm i rozmiar większy niż materac 110x200 cm.

Nowoczesne materace 130x200 cm

W naszej ofercie znajdziesz ponad 100 nowoczesnych modeli materacy - każdy z nich jest inny i dedykowany dla osoby lub osób o konkretnych wymaganiach. Znajdziesz u nas materace piankowe, które z reguły polecamy dla naszych najmłodszych śpiochów, czyli dzieci. Większość naszych Klientów wybiera przede wszystkim materace kieszeniowe. Są to materace, które mają od 15-28 cm wysokości i one gwarantują komfortowy sen osobom dorosłym.

Materace 130x200 są polecane dla osób o wzroście do 190 cm. Przyjmuje się, że wymagane jest minimum 10 cm więcej jeśli chodzi o długość materaca w stosunku do wzrostu. Idealną sytuacją jest materac dłuższy o około 20 cm od wzrostu osoby śpiącej. Szerokość 130 cm jest taką minimalną szerokością jeśli chodzi o wygodny sen dwójki osób, lepszym wyborem byłby materac 140x200 cm, a najlepszym w rozmiarze 160x200 cm, jednak nie każdy z nas posiada odpowiednią ilość miejsca, aby zmieścić takie łóżko.

Ważną rzeczą jest rozmiar miejsca na materac - nie jest to rozmiar łóżka, ani nawet pościeli, jest to rozmiar miejsca, gdzie będzie znajdował się materac. Dlaczego to jest takie ważne? 99% zwrotów to zwrot z powodu źle zakupionego rozmiaru materaca. Pamiętaj zatem, mierz swój stary materac, a jak go nie posiadasz zmierz miejsce, w którym będzie znajdował się Twój materac.