• Kategorie
  • Parametry
  • Materac 140x195 cm

Niewygodne łóżko potrafi skutecznie obniżyć jakość naszego snu. Zadbaj o odpowiednią regenerację i odpoczynek na komfortowym materacu 140x195 cm. Popraw swój nastrój, zadbaj o zdrowie i dobry humor. Oferujemy przystępne ceny. Stać Cię na odrobinę luksusu.

 

Nieprzemyślany i zbyt pochopny zakup materaca 140x195 cm może być przyczyną wielu przykrych konsekwencji. Nieodpowiednio dobrana twardość materaca może powodować bóle kręgosłupa, przyczynić się do problemów ze snem. Brak regenerującego organizm wypoczynku spowoduje bóle głowy, brak energii, rozdrażnienie i złe samopoczucie.Materac 140x195 cm powinien być wygodny i spełniać nasze oczekiwania.

 

Materac 140x195 cm lateksowy czy termoplastyczny

 

Materac średnio twardy może być wykonany z takich materiałów jak lateks, pianka wysoko elastyczna HR lub pianka termo elastyczna visco memory. Zdecydowałeś się na wybór materaca lateksowego lub materaca termoplastycznego i nie wiesz, co powinno zadecydować o wyborze tego konkretnego? Jaka jest różnica pomiędzy lateksem a pianką viscoelastic?

Lateks jest materiałem bardzo sprężystym i odpornym na odkształcenia. Zbudowany z licznych mikrokanalików odznacza się dużą plastycznością. Dodatkowo posiada doskonałą wentylację a zwiększona cyrkulacja zapobiega namnażaniu i gromadzeniu chorobotwórczych patogenów.Materac 135x195 cm lateksowy zapewnia perfekcyjne wsparcie całego ciała, ma dużą elastyczność punktową i zapewnia termiczny komfort.

Pianka termoelastyczna visco memory dopasowuje się do ciała pod wpływem temperatury i nacisku. Gdy ogrzeje ją ciepło naszego ciała staje się miękka i plastyczna i dopasowuje się do wszystkich krzywizn naszego ciała. Całkowicie je odciąża i podpiera. Kręgosłup, stawy są odciążone. Znika napięcie mięśni, które rozluźniają się i odprężają oraz sztywność karku. Brak ucisku na narządy i naczynia krwionośne umożliwia swobodny przepływ krwi. Organizm jest dotleniony i przez to od samego rana jesteśmy pełni energii a senność w ciągu dnia nie występuje. Materac 145x195 cm z pianką visco otula ciało i lekko je ogrzewa, może to u jednych wywołać przyjemne uczucie a u innych dyskomfort.

 

Stopnie twardości materacy 140x195 cm

 

Nasze materace podzielone są według czterostopniowej skali, która przedstawia się następująco:

 

 

Do 25% rabatu na standardowe rozmiary i 5% na pozostałe rozmiary materacy - tylko do 02.04.2023