• Kategorie
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Parametry
  • Materac 145x145 cm

Szeroka oferta materacy 145x145 cm, każdy w czterech stopniach twardości. Wystarczy wybrać model o właściwościach dopasowanych do preferencji korzystającego z materaca. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą materacy.

 

Wybierz materac 145x145 cm, który będzie spełniał Twoje oczekiwania, zapewni Ci relaksujący wypoczynek, prawidłowo podeprze ciało. Odpowiednio dobrana twardość materaca pozwoli cieszyć się komfortem oraz pozwoli na długoletnie korzystanie z materaca 145x145 cm. Przed zakupem odpowiedniego modelu musimy zdecydować o jego konstrukcji, twardości dobranej do wagi oraz wierzchnich warstwach.

 

Kryteria wyboru materaca

 

Podstawowym kryterium wyboru materaca 135x145 cm jest waga przyszłego użytkownika. Zbyt miękki lub zbyt twardy materac może wywoływać szereg niedogodności. Zbyt twarda powierzchnia spowoduje bóle kręgosłupa w górnej i dolnej części, ucisk na naczynia krwionośne powodujący drętwienie mięśni i kończyn. Zbyt miękki materac będzie uciskał środkowy odcinek kręgosłupa, powodował jego wyginanie w pałąk. Swobodne oddychanie może być więc utrudnione. Dobór odpowiedniej wagi ułatwia nasza czterostopniowa skala twardości, podzielona według wagi.

Kolejnym kryterium wyboru jest konstrukcja materaca. Do wyboru jest materac piankowy, materac bonellowy oraz materac kieszeniowy.

Powinniśmy również zdecydować czy nasz materac 140x145 cm będzie jednostronny czy dwustronny. Materace dwustronne mają znacznie dłuższą żywotność, dają też większe możliwości wyboru. Możemy wybrać dwie różne twardości i stosować je naprzemiennie według aktualnych preferencji.

Warto skupić się również na wyborze odpowiedniego pokrowca, który zabezpieczy materac przed zabrudzeniem i zniszczeniem. Pokrowce w zależności od wybranej opcji posiadają różne właściwości.

 

Pokrowce na materac

 

W naszej ofercie dostępnych jest obecnie 7 rodzajów pokrowców:

- Żakard -ma ciemno grafitowy kolor, jest bardzo mocny, wytrzymały i odporny na zaciągnięcia, mechacenie. Wolno wchłania wilgoć, zapobiega rozwojowi chorobotwórczych patogenów. Polecany alergikom.

- Pikowany i niepikowany Jersey – wykonany w 100% z poliestru, można go prać w temp. 40 °C, ogranicza powstawanie szkodliwych bakterii i roztoczy.

- Aloe Vera – dla osób posiadających wrażliwą skórę, nasączony ekstraktem z aloesu. Ma właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne.

- Bamboo – dzięki włóknom bambusa posiada właściwości termoregulacyjne, pochłania nieprzyjemny zapach potu.

- Tencel – posiada dodatek celulozy, jest bardzo przyjemny w dotyku. Wchłania nadmiar wilgoci i szybko uwalnia go do atmosfery, zapobiega rozwojowi bakterii i grzybów.

- Silver -  wykonany z materiału typu Jersey z napisem srebrnym, zalecany dla alergików. Ogranicza powstawanie szkodliwych mikroorganizmów.

 

 

Do 25% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 03.10.2023