• Kategorie
  • Parametry
  • Materac 145x200 cm

Śpisz na starym materacu, z którego wystają sprężyny, a nierówności i wgłębienia powodują ogromny dyskomfort? Zdecydowałeś się na zakup nowego materaca 145x200 cm? To bardzo dobra decyzja. Inwestycja w zdrowy i wygodny sen to rozsądny krok.

 

Oferujemymaterace 145x200 cm w szeroko rozbudowanym asortymencie. Zadowolony klient jest dla nas potwierdzeniem dobrze wykonywanej pracy. Robimy wszystko by materace spełniały wszystkie oczekiwania. Dbamy o szczegóły na każdym etapie produkcji, od wyboru surowców aż po dostarczenie gotowego produktu do klienta. Materace 145x200 cm wykonujemy z bezpiecznych materiałów, by mogły z nich korzystać dzieci i osoby wrażliwe na alergeny.

 

Rodzaje dostępnych materacy 145x200 cm

 

Istnieją trzy rodzaje materacy 145x200 cm podzielone ze względu na typ wkładu wewnętrznego. Wyróżniamy materace piankowe, materace bonellowe oraz materace pocketowe. Materac piankowy wykonany jest z pianki wysokoelastycznej HR i w zależności od modelu z dodatkowej pianki lateksowej, termoelastycznej visco memory ( w materacach miękkich jest zastosowana podwójna warstwa) lub z warstwy kokosowej ( w przypadku materacy twardych). Materac bonellowy wykonany jest ze sprężyn w kształcie klepsydry, połączonych sztywnym drutem, natomiast materac pocketowy (kieszeniowy) z cylindrycznych sprężyn, umieszczonych w materiałowych kieszonkach. Materac pocketowy posiada 262 szt/m2 w standardowej wersji. W wersji multipocketowej liczba sprężyn wynosi 510 szt/m2. Dostępna jest również wersja max plus ze sprężynami wyższymi od standardowych o 5 cm oraz mini z niższymi o 6 cm. Materace kieszeniowe i piankowe charakteryzują się dużą elastycznością punktową natomiast bonellowe – elastycznością powierzchniową.

 

Twardość materaca

 

Jednym z kryteriów wyboru materaca 140x200 cm jest waga. Twardość materaca została podzielona według czterostopniowej skali. Przedstawia się następująco. Materace miękkie (H1) dla osób ważących poniżej 60 kg, materace średnio twarde (H2) dla ważących w przedziale 60-100 kg, materace twarde (H3) dla wagi powyżej 100 kg oraz materace bardzo twarde (H4) dla ważących więcej jak 120 kg. Odpowiednio dobrana twardość materaca 150x200 cm to wygoda i komfort wypoczynku.

 

7% rabatu na materace - tylko do 29.01.2023 - wpisz kod: materac7