• Kategorie
  • Parametry
  • Materac 155x240 cm

Jeżeli od jakiegoś czasu źle sypiasz, rano budzisz się obolały i spięty winny jest prawdopodobnie materac, na którym śpisz. Być może ma już swoje lata, albo Twoja waga znacząco się zmieniła. Kup nowy i dobrany specjalnie pod Ciebie materac 155x240 cm.

 

Ze względu na różne preferencje i gusta każdego z nas oferujemy różnorodne materace. Wybór jest na tyle duży, że każdy bez wyjątku dopasuje model, spełniający wymagane kryteria. O tym jaki materac 155x240 cm powinniśmy wybrać decydują waga oraz indywidualne potrzeby. Dobrze dopasowany materac 155x240 cm uprzyjemni nam każdy wypoczynek. Niedosypianie może być przyczyną wielu dolegliwości. Bóle głowy, rozdrażnienie, brak energii to tylko niektóre niepożądane konsekwencje. Zbyt twardy materac spowoduje bóle kręgosłupa w górnym i dolnym odcinku, zbyt miękki wywoła ucisk w środkowej części powodując między innymi trudności w oddychaniu.

 

Jaką wybrać konstrukcję materaca 155x240 cm - bonell czy pocket?

 

Jeżeli z jakiegoś względu odrzuciłeś opcję materaca piankowego i wahasz się pomiędzy materacem bonellowym a materacem 160x240 cm pocketowym, wyjaśnimy Ci podstawowe różnice pomiędzy nimi.

Materac 150x240 cm z wkładem bonellowym posiada dużą elastyczność powierzchniową. Zbudowany jest z połączonych ze sobą sztywnym drutem sprężyn, w kształcie klepsydry. Sprężyny działają progresywnie. Im większa siła na nie działa tym większy stawiają opór.

Materac pocketowy – bardzo trwały i wygodny, odznaczający się dużą elastycznością punktową. Sprężyny są połączone ze sobą za pomocą materiałowych kieszonek, mają cylindryczny kształt. Pracują niezależnie gwarantując idealne dopasowanie do ciała. Doskonale podpierają kręgosłup i wszystkie krzywizny ciała usprawniając krążenie krwi.

Materac pocketowy występuje w wersji standardowej z liczbą 262 szt/m2 a także w wersji multipocetowej, gdzie liczba sprężyn została zwiększona do 510 szt/m2. Dodatkowo dla osób potrzebujących wyższego materaca dostępne są modele max plus z wydłużonymi o 5 cm sprężynami lub mini, ze skróconymi o 6 cm, jeżeli ktoś nie może pozwolić sobie na standardową wysokość, a zależy mu na konstrukcji pocketowej.

 

Materac 155x240 cm jednostronny czy materac dwustronny

 

Materace, w których użytkowane mogą być obie strony nazywamy materacami dwustronnymi. Te, które nadają się do spania tylko z jednej strony – materacami jednostronnymi. Materace dwustronne są znacznie praktyczniejsze i trwalsze. Dzięki możliwości obracania materaca, wydłużamy ich żywotność. Mamy również możliwość korzystania z dwóch różnych twardości.