• Kategorie
  • Parametry
  • Materac 165x165 cm

Zmieniając mieszkanie, zainwestuj również w nowy wygodny materac 165x165 cm. Zakup materaca pozwoli przywrócić komfort snu. Każdego ranka ciało będzie zrelaksowane, a to za sprawą dobrze dobranego materaca. Materace dobieramy do wagi śpiącego.

Komfortowe i wygodne materace 165x165 cm

 

Ze względu na różne preferencje i gusta każdego z nas oferujemy różnorodne materace. Wybór jest na tyle duży, że każdy bez wyjątku dopasuje model, spełniający wymagane kryteria. O tym jaki materac 165x165 cm powinniśmy wybrać decydują waga oraz indywidualne potrzeby. Dobrze dopasowany materac 165x165 cm uprzyjemni nam każdy wypoczynek. Niedosypianie może być przyczyną wielu dolegliwości. Bóle głowy, rozdrażnienie, brak energii to tylko niektóre niepożądane konsekwencje. Zbyt twardy materac spowoduje bóle kręgosłupa w górnym i dolnym odcinku, zbyt miękki wywoła ucisk w środkowej części powodując między innymi trudności w oddychaniu.

Kwadratowy materac 165x165 cm - Bonell czy pocket

Jeżeli z jakiegoś względu odrzuciłeś opcję materaca piankowego i wahasz się pomiędzy materacem bonellowym a materacem 60x165 cm pocketowym, wyjaśnimy Ci podstawowe różnice pomiędzy nimi.

Materac 120x165 cm z wkładem bonellowym posiada dużą elastyczność powierzchniową. Zbudowany jest z połączonych ze sobą sztywnym drutem sprężyn, w kształcie klepsydry. Sprężyny działają progresywnie. Im większa siła na nie działa tym większy stawiają opór.

Materac pocketowy – bardzo trwały i wygodny, odznaczający się dużą elastycznością punktową. Sprężyny są połączone ze sobą za pomocą materiałowych kieszonek, mają cylindryczny kształt. Pracują niezależnie gwarantując idealne dopasowanie do ciała. Doskonale podpierają kręgosłup i wszystkie krzywizny ciała usprawniając krążenie krwi.

Materac pocketowy występuje w wersji standardowej z liczbą 262 szt/m2 a także w wersji multipocetowej, gdzie liczba sprężyn została zwiększona do 510 szt/m2. Dodatkowo dla osób potrzebujących wyższego materaca dostępne są modele max plus z wydłużonymi o 5 cm sprężynami lub mini, ze skróconymi o 6 cm, jeżeli ktoś nie może pozwolić sobie na standardową wysokość, a zależy mu na konstrukcji pocketowej.

Materac jednostronny czy materac dwustronny 165x165 cm

Materace, w których użytkowane mogą być obie strony nazywamy materacami dwustronnymi. Te, które nadają się do spania tylko z jednej strony – materacami jednostronnymi. Materace dwustronne są znacznie praktyczniejsze i trwalsze. Dzięki możliwości obracania materaca, wydłużamy ich żywotność. Mamy również możliwość korzystania z dwóch różnych twardości.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
 

Do 25% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 11.12.2023