• Kategorie
  • Parametry
  • Materac 70x145 cm

Największy wybór niestandardowych rozmiarów materacy 70x145 cm. Czy to piankowy, czy sprężynowy wszystkie zostaną wyprodukowane w przeciągu trzech dni. Materac dostarczany jest do klienta firmą transportową na płasko, co zwiększa jego żywotność.

 

Przystępując do zakupu materaca 70x145 cm należy wybrać nie tylko jego rozmiar, ale także twardość, typ budowy i rodzaj wykorzystanych materiałów. Materac 70x145 cm może mieć rdzeń wykonany z pianki lub sprężyn. Jeżeli zdecydujesz się na wybór materaca sprężynowego, będziesz musiał wybrać pomiędzy pocketowym a bonellowym.

 

Materace sprężynowe 70x145 cm

 

Materac bonellowy wykonany jest ze sprężyn w kształcie klepsydry, połączonych szeregowo sztywnym drutem. Sprężyny pracują zależnie od siebie. Jeżeli na jedną oddziałuje siła, ciężar jest równomiernie rozkładany pomiędzy wszystkie. Sprężyny działają progresywnie, im większy siła na nie działa tym większy stawiają jej opór. Materac bonellowy ma elastyczność powierzchniową. Jest trwały i wytrzymały. Dobrze podpiera ciało. Nie posiada stref twardości, jego konstrukcja jest jednolita.

 

Materac 65x145 cm pocketowy (sprężynowy) posiada doskonałą elastyczność punktową. Sprężyny mają cylindryczny kształt, są umieszczone w materiałowych kieszonkach, zszytych ze sobą jednym bokiem, drugim bokiem sklejone. Ich ilość to 262 szt/m2 w standardowej wersji i mają 12 cm wysokości. Pracują niezależnie od siebie. Jeżeli na którąś oddziałuje siła, napór jest pochłaniany i amortyzowany przez każdą sprężynę osobno. Materac 95x145 cm pocketowy ma trzy podkategorie:

- multipocketowy (ilość sprężyn wynosi 510 szt/m2, materac jest sztywniejszy i twardszy od wersji podstawowej),

- max plus (sprężyny mają zwiększoną o 5 cm wysokość, materac jest mniej sztywny),

- mini (stworzony z myślą o tych, którzy do tej pory musieli zrezygnować z materaca sprężynowego ze względu na jego wysokość. Sprężyny zostały skrócone o połowę, czyli aż o 6 cm. Pozostałe parametry materaca pozostają bez zmian).

 

Twardość materaca

 

Posiadamy cztery twardości materaca:

- materac miękki dla osób do wagi 60 kg,

- rednio miękki dla przedziału wagowego 60-100 kg,

- materac twardy dla wagi powyżej 100 kg,

- materac bardzo twardy dla ważących ponad 120 kg.

 

Odpowiednio dobrana twardość materaca gwarantuje odpowiednie podparcie dla kręgosłupa i ciała. Decyduje o tym, czy materac będzie wygodny. Oczywiście waga stanowi jedną chociaż główną wytyczną w kwestii doboru odpowiedniej twardości materaca. Równie ważnym parametrem są nasze upodobania.

 

 

Każdy zamówiony i opłacony materac dostarczymy w 3 dni robocze