• Kategorie
  • Parametry
  • Materac 85x130 cm

Idealna powierzchnia do spania, to dla każdego inny stopień twardości. Dlatego nasze materace 85x130 cm, bez względu na rozmiar dostępne są w czterech różnych twardościach. Od miękkich po bardzo twarde.

Jaki materac 85x130 wybrać?

 

Oferujemy materace 85x130 cm w szeroko rozbudowanym asortymencie. Zadowolony klient jest dla nas potwierdzeniem dobrze wykonywanej pracy. Robimy wszystko by materace spełniały wszystkie oczekiwania. Dbamy o szczegóły na każdym etapie produkcji, od wyboru surowców aż po dostarczenie gotowego produktu do klienta. Materace 85x130 cm wykonujemy z bezpiecznych materiałów, by mogły z nich korzystać dzieci i osoby wrażliwe na alergeny.

Rodzaje dostępnych materacy 85x130 cm

Istnieją trzy rodzaje materacy 75x130 cm podzielone ze względu na typ wkładu wewnętrznego. Wyróżniamy materace piankowe, materace bonellowe oraz materace pocketowe. Materac piankowy wykonany jest z pianki wysokoelastycznej HR i w zależności od modelu z dodatkowej pianki lateksowej, termoelastycznej visco memory ( w materacach miękkich jest zastosowana podwójna warstwa) lub z warstwy kokosowej ( w przypadku materacy twardych). Materac bonellowy wykonany jest ze sprężyn w kształcie klepsydry, połączonych sztywnym drutem, natomiast materac pocketowy (kieszeniowy) z cylindrycznych sprężyn, umieszczonych w materiałowych kieszonkach. Materac pocketowy posiada 262 szt/m2 w standardowej wersji. W wersji multipocketowej liczba sprężyn wynosi 510 szt/m2. Dostępna jest również wersja max plus ze sprężynami wyższymi od standardowych o 5 cm oraz mini z niższymi o 6 cm. Materace kieszeniowe i piankowe charakteryzują się dużą elastycznością punktową natomiast bonellowe – elastycznością powierzchniową.

Twardość materaca 85x130 cm

Jednym z kryteriów wyboru materaca 95x130 cm jest waga. Twardość materaca została podzielona według czterostopniowej skali. Przedstawia się następująco. Materace miękkie (H1) dla osób ważących poniżej 60 kg, materace średnio twarde (H2) dla ważących w przedziale 60-100 kg, materace twarde (H3) dla wagi powyżej 100 kg oraz materace bardzo twarde (H4) dla ważących więcej jak 120 kg. Odpowiednio dobrana twardość materaca 115x130 cm to wygoda i komfort wypoczynku.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
 

Do 25% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 11.12.2023