• Kategorie
  • Parametry
  • Materac 125x240 cm

Najważniejszym, choć najmniej widocznym elementem każdej sypialni jest wygodny materac 125x 240 cm. To na nim spędzasz 1/3 każdego dnia śpiąc, odpoczywając lub czytając ksiązkę. Istotne jest by gwarantował Ci wygodę, a Twojemu ciału odpowiednie podparcie.

 

Świat materacy to dość rozległy temat. Ogromny wybór materacy 125x240 cm potrafi przysporzyć wielu dylematów. Przed zakupem należy podjąć kilka decyzji, dobrze przemyślanych. Jeśli potrzebny jest na przykład duży materac 125x240 cm przeznaczony dla par to polecamy produkty z wkładem pocketowym.

 

Materac 125x240 cm pocketowy, bonellowy czy piankowy?

 

Na wysoki komfort snu zasługują wszyscy. Jeżeli martwisz się, że dzieląc łóżko z lżejszym partnerem będziecie odczuwać dyskomfort związany z tak zwanym falowaniem powierzchni, warto rozważyć zakup materaca pocketowego. Dzięki niezależnej pracy każdej ze sprężyn, umieszczonej w osobnych kieszonkach materac 130x240 cm zapewnia wiele elastycznych punktów podparcia. Wszelkie ruchy są amortyzowane. Nie wybudzamy partnera zmieniając pozycję.

Materac bonellowy jest trwały i wygodny. Często stanowi wyposażenie hoteli i pensjonatów ze względu na swoją wytrzymałość i uniwersalność. Wykonany jest ze sprężyn połączonych ze sobą sztywnym drutem. Sprężyny działają progresywnie. Im większy nacisk na nie działa tym mocniejszy stawiają opór.

Materac 120x240 cm piankowy odpowiednio dobrany do wagi będzie bardzo wygodny. Posiada doskonałe właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Nie rozwijają się w jego wnętrzu chorobotwórcze patogeny.

 

Twardość materaca 125x240 cm

 

W zależności od ciężaru ciała dobieramy twardość materaca. Dla osób, ważących mniej niż 60 kg wystarczające podparcie zapewnią materace miękkie. Cięższym, w przedziale wagowym 60-100 kg dedykujemy materace średnio twarde. Materace twarde polecamy osobom ważącym ponad 100 kg. Jeżeli Twoja waga przekracza wartość 120 kg zainwestuj w mocny i trwały materac bardzo twardy. Twardość materaca to kluczowy element wygodnego snu i zdrowego kręgosłupa. Zarówno zbyt miękki jak i za twardy materac przyczynią się do wielu niedogodności mogących powodować uciążliwą bezsenność i zdrowotne konsekwencje. Zbyt twardy może powodować bóle kręgosłupa w odcinku szyjnym i w okolicach krzyża, zbyt miękki spowoduje ucisk w okolicach klatki piersiowej. Brak regenerującego snu wywoła bóle głowy, zmęczenie i rozdrażnienie. Decyzja o wyborze materaca powinna być dobrze przemyślana.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
 

Do 25% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 11.12.2023