• Kategorie
  • Parametry
  • Materac 130x150 cm

Zapraszamy do wyboru odpowiedniej twardości materaca w rozmiarze 130x150 cm. Jeśli znasz swoje upodobania na pewno znajdziesz coś dla siebie. Jeśli nie wiesz czym różnią się poszczególne modele chętnie odpowiemy na Twoje pytania, zapraszamy do kontaktu.

Stosunkowo rzadko dochodzi do sytuacji, kiedy rodzeństwo w młodym wieku lub dwójka dzieci musi dzielić jedno łóżko, a dla większości rodziców stworzenie potomstwu optymalnych warunków do rozwoju oznacza wygospodarowanie za wszelką cenę dwóch osobnych materaców w jednym pomieszczeniu. Dla rodziców, którzy nie muszą martwić się o przestrzeń bądź potrzeby drugiego dziecka i zajmują się wyłącznie jedynakiem, materac 130x150 cm jest jednym z najczęściej dokonywanych zakupów, ponieważ stanowi świetnie wyważony złoty środek pomiędzy szerokim i przestronnym łóżkiem. Niekiedy stanowi nawet plac do zabaw czy nauki, a koniecznością optymalizacji każdego centymetra kwadratowego przestrzeni.

Łóżka 130x150 cm mogą być dodatkowo funkcjonalne

Duże łóżko niekoniecznie musi stanowić problem dla aranżacji wnętrza czy ustawienia poszczególnych mebli, dodatków lub dekoracji. Duże łóżko może dawać więcej dodatkowych możliwości, jeśli chodzi chociażby o wygospodarowanie powierzchni przechowalniczej – pod materacem 135x150 cm i stelażem łóżka przeważnie skrywać może się skrzynia, w której przechowywać można rozmaite, rzadziej używane przedmioty lub po prostu pościel. W ten sposób rzeczy zajmujące zwyczajowo przestrzeń w szafach, czy na półkach i w szufladach, mogą dyskretnie zniknąć z widoku pod szerokim dziecięcym łóżkiem.

Wysoko elastyczne materace – co je wyróżnia?

Takie łączenie dwóch lub nawet trzech funkcji przez łóżko (przechowanie, sen oraz zabawa/nauka za dnia) dziecięce możliwe jest tylko i wyłącznie przy odpowiednio zaplanowanym projekcie łóżka i dopasowanym do tego materacu 140x150 cm.  Decydując się jednak na konkretny model, warto zwrócić uwagę nie tylko na sam wymiar materaca, ale również zastosowane w jego produkcji materiały. We wszystkich produkowanych przez nas materacach spotkać można piankę wysoko elastyczną HR, więc wszystkie dostępne produkty to materace wysoko elastyczne. W odróżnieniu od modeli produkowanych ze zwykłej pianki poliuretanowej oferowane przez nas rozwiązanie wyróżnia się znacznie wyższą gęstością, a przy okazji również dużo lepszą wentylacją. Wszystkie produkty objęte są możliwością zwrotu w ciągu 30 dni i 2-letnią gwarancją.