• Kategorie
  • Parametry
  • Materac 135x230 cm

Każdy lubi zainwestować swoje pieniądze mądrze. Trafiając do nas, możesz mieć taką pewność. Zapoznaj się z pełną ofertą materacy 135x230 cm. Dobierz wszystkie parametry według własnych upodobań. Wyprodukujemy je dla Ciebie w max 3 dni robocze.

 

Twardość materaca 135x230 cm

 

Materace dzielą się na kategorie według różnych parametrów: twardości, wykorzystanych materiałów oraz rdzenia.

 

Materace 135x230 cm dzielą się według czterostopniowej skali. Ich podział przedstawia się następująco:

 

Podział materacy ze względu na rodzaj wkładu wewnętrznego

 

Istnieją trzy podstawowe rodzaje wkładów wewnętrznych: piankowe, bonellowe, sprężynowe.

  • Materace 140x230 cm piankowe – wykonane z pianki wysokoelastycznej HR, posiadającej zwiększoną gęstość wynoszącą 35 kg/m3. Pianka ta odznacza się dużą sprężystością i odpornością na odkształcenia. Posiada właściwości antyalergiczne i przeciwbakteryjne. Zapewnia wsparcie dla ciała na całej jego długości.

  • Materace bonellowe – sprężyny bonellowe, w kształcie klepsydry, umieszczone są w materacu szeregowo i połączone sztywnym drutem, tworząc konstrukcję przypominającą siatkę. Działają progresywnie, im większa siła nacisku tym większa siła wyporu. Posiadają elastyczność powierzchniową, ciężar, który na nie działa jest równomiernie rozkładany.

  • Materace pocketowe – inaczej kieszeniowe. Ich cylindryczne sprężyny umieszczone są w materiałowych kieszonkach. Wkład cechuje się dużą elastycznością punktową. Poszczególne sprężyny uginają się pod wpływem nacisku. Działają niezależnie. Gwarantują idealne dopasowanie do sylwetki.

 

Rodzaje materacy 135x230 cm ze względu na wykorzystane materiały

 

Wśród licznej i bogatej oferty dostępnych produktów, znajdziesz między innymi materace lateksowe, materace 130x230 cm termoplastyczne, materace kokosowe i materace z trawą morską, materace z końskim włosiem, moletowane profilowane oraz wysokoelastyczne.

Lateks – trwały, sprężysty materiał, nie ulega wypracowaniu. W budowie ma liczne mikrootwory, które dobrze wentylują materac i zapobiegają poceniu. Wpływa korzystnie na krążenie krwi, równomiernie podpiera ciało.

Trawa morska - to naturalny surowiec, mix różnych gatunków traw morskich. Mata z trawy morskiej utwardza materac.

Kokos - w 100% naturalny, mata wykonana jest z łupiny orzecha kokosowego. Ma właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne.

Końskie włosie – materiał, który dobrze wentyluje materac, pochłania pot i zapobiega jego wnikaniu do wnętrza materaca, ogranicza rozwój bakterii i roztoczy. Utwardza materac.

Pianka moletowana – specyficznie nacinana, posiada liczne wypustki i wgłębienia, delikatnie masujące. Mikro masaż usprawnia krążenie krwi, rozluźnia.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
 

Do 25% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 11.12.2023