• Kategorie
  • Parametry
  • Materac 190x205 cm

Trafiłeś do miejsca, gdzie kupisz materace w rozmiarze 190x205 cm

Wybierz najwygodniejszy materac 190x205 cm

Wysokiej klasy materac 190x205 cm to inwestycja na lata. Przed zakupem dobrze się zastanów czy zdecydujesz się na materac piankowy, sprężynowy czy lateksowy. Odpowiedni wybór zapewni Ci komfortowy sen. Nasze materace 190x205 cm to wysokiej klasy produkty, które po odpowiednim dopasowaniu dadzą Ci zasłużony odpoczynek.

Materac 205x190 cm - czym się różnią materace piankowe, kieszeniowe i lateksowe?

Materace 205x190 cm występują w każdej wersji: piankowej, kieszeniowej, bonellowej i lateksowej. Najczęściej kupowane to materace hybrydowe, czyli połączenie materaca sprężynowego z materacem piankowym i lateksowym.  W tych wersjach wkład kieszeniowy otacza warstwa pianki wysokoelastycznej HR, lateksu, pianki Visco Memory lub pianki profilowanej. Sprawdź nasze rodzaje materacy i wybierz najlepszy model na łóżko 190x205 cm z materacem.

Dla kogo materac 190x205 cm będzie odpowiedni?

 

Przystępując do zakupu materaca 190x205 cm należy wybrać nie tylko jego rozmiar, ale także twardość, typ budowy i rodzaj wykorzystanych materiałów. Materac 190x205 cm może mieć rdzeń wykonany z pianki lub sprężyn. Jeżeli zdecydujesz się na wybór materaca sprężynowego, będziesz musiał wybrać pomiędzy pocketowym a bonellowym.

Materace sprężynowe 190x205 cm

Materac bonellowy wykonany jest ze sprężyn w kształcie klepsydry, połączonych szeregowo sztywnym drutem. Sprężyny pracują zależnie od siebie. Jeżeli na jedną oddziałuje siła, ciężar jest równomiernie rozkładany pomiędzy wszystkie. Sprężyny działają progresywnie, im większy siła na nie działa tym większy stawiają jej opór. Materac bonellowy ma elastyczność powierzchniową. Jest trwały i wytrzymały. Dobrze podpiera ciało. Nie posiada stref twardości, jego konstrukcja jest jednolita.

Materac 185x205 cm pocketowy (sprężynowy) posiada doskonałą elastyczność punktową. Sprężyny mają cylindryczny kształt, są umieszczone w materiałowych kieszonkach, zszytych ze sobą jednym bokiem, drugim bokiem sklejone. Ich ilość to 262 szt/m2 w standardowej wersji i mają 12 cm wysokości. Pracują niezależnie od siebie. Jeżeli na którąś oddziałuje siła, napór jest pochłaniany i amortyzowany przez każdą sprężynę osobno. Materac 190x205 cm pocketowy ma trzy podkategorie:

  • multipocketowy ( ilość sprężyn wynosi 510 szt/m2, materac jest sztywniejszy i twardszy od wersji podstawowej),

  • max plus ( sprężyny mają zwiększoną o 5 cm wysokość, materac jest mniej sztywny),

  • mini ( stworzony z myślą o tych, którzy do tej pory musieli zrezygnować z materaca sprężynowego ze względu na jego wysokość. Sprężyny zostały skrócone o połowę, czyli aż o 6 cm. Pozostałe parametry materaca pozostają bez zmian).

Twardość materaca 190x205 cm

Posiadamy cztery twardości materaca:

  • materac miękki dla osób do wagi 60 kg,

  • materac średnio twardy dla przedziału wagowego 60-100 kg,

  • materac twardy dla wagi powyżej 100 kg,

  • materac bardzo twardy dla ważących ponad 120 kg.

Odpowiednio dobrana twardość materaca gwarantuje odpowiednie podparcie dla kręgosłupa i ciała. Decyduje o tym, czy materac będzie wygodny. Oczywiście waga stanowi jedną chociaż główną wytyczną w kwestii doboru odpowiedniej twardości materaca. Równie ważnym parametrem są nasze upodobania.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
 

Do 25% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 15.07.2024