Materace kieszeniowe 100x200 cm twarde oparte są na konstrukcji w której ułożone są sprężyny w kształcie walca, wykonane z wysokiej jakości drutu. Sprężyny umieszczone są w materiałowych kieszonkach w ilości 262 szt./m2. Niezależna praca dużej ilości sprężyn gwarantuje powierzchnię punktową materaca, dzięki temu dopasowuje się on do kształtu sylwetki, doskonale wspierając w ten sposób kręgosłup, ramiona i biodra. Materac z konstrukcją kieszeniową amortyzuje ruchy, powierzchnia materaca reaguje punktowo, dzięki temu dzieląc z kimś łóżko nie wybudzamy się wzajemnie. W ofercie są dostępne trzy wysokości sprężyn kieszeniowych, które generują daną wysokość całego materaca. Wszystkie materace kieszeniowe 100x200 cm twarde występują w trzech wersjach: w wersji podstawowej wysokość sprężyn wynosi 12 cm, w wersji Max sprężyna jest o 5cm dłuższa od standardowej- ma 17 cm, sprężyna Mini ma 6 cm.

Materac kieszeniowy 100x200 cm twardy w wersji Max są w odczuciu miększe, z większą elastycznością, bardziej sprężyste. Przed wyborem modelu, warto zastanowić się, którą z konstrukcji wybrać, by materac odpowiadał wszystkim oczekiwaniom, co do wysokości, elastyczności konstrukcji i odczuwalnym komfortem.

Materace kieszeniowe 100x200 cm twarde, poszczególne modele

Materace o powierzchni twardej występują w modelach dwustronnych i jednostronnych, wszystkie oparte na konstrukcji kieszeniowej. Materace kieszeniowe ze stroną twardą występują w konfiguracji z drogim, różniącym się stopniem twardości np. bardzo twardym lub średnio twardym (tych modeli jest najwięcej) a także w wersji z identyczną drugą stroną.

Materac Poprad 100x200 cm z kokosem po obu stronach lub z kokosem po jednej stronie i trawą morską po drugiej, w zależności od wybranej wersji. Materac ma 18 cm wysokości. Dla cięższych osób równie dobrym wyborem będzie zakup materaca Bristol 100x200 cm (twardy/ bardzo twardy). Ma 19 cm wysokości, po jednej stronie – twardej – ma pojedynczą warstwę kokosu lub trawy morskiej, natomiast po drugiej – bardzo twardej – podwójną warstwę kokosową i końskie włosie.

Pozostałe modele materacy kieszeniowej 100x200 cm twardych w połączeniu ze stroną średnio twardą:

Wszystkie powyższe model materacy ze stroną twardą, mogą mieć wykończenie z trawy morskiej zamiast kokosu.

Materace kieszeniowe 100x200 cm twarde, warstwy materaca

By uzyskać powierzchnie materaca twardą, potrzebny jest surowiec utwardzający typu mata kokosowa lub trawa morska. Mata kokosowa wykonana jest z włókien łupiny kokosu, sprasowana tworzy zwarty i sztywny surowiec. Posiada właściwości antyalergiczne, antybakteryjne, nie namnażają się w niej grzyby i pleśń, nie gromadzą roztocza. Tą właściwość mata koksowa zawdzięcza dużej ilości soli mineralnych w łupinie orzecha, których rolą jest ochrona owocu przed chorobotwórczymi mikroorganizmami. Warstwa kokosowa jest odporna na wilgoć, wchłania jej nadmiar i szynko oddaje do otoczenia, niweluje również nieprzyjemny zapach potu. Podobnie jak trawa morska. Trawa morska to kilka gatunków alg morskich, rosnących na nadmorskich wybrzeżach. Jest bogata w jod, pierwiastek niezbędny do prawidłowej pracy tarczycy i rozwoju komórek u dzieci. Jod wraz z trawą morską trafia do materaca i jest z niego (w niewielkich ilościach) stopniowo uwalniany, wspierając oddychanie u alergików czy astmatyków.

Materace kieszeniowe 100x200 cm twarde, gwarantują dobry podparcie cała, śpiący może poczuć komfort i relaks po długim ciężkim dniu.

 

Zobacz też nasze inne artykuły: