• Kategorie
  • Parametry
  • Materace kieszeniowe 120x200 twarde H3 H4

Zakup nowego materaca kieszeniowego 120x200 cm to inwestycja na lata, dlatego warto wybrać materac mocnej konstrukcji. Dla dzieci odpowiednie będą materace piankowe a dla osób dorosłych te na konstrukcji kieszeniowej. Zapraszamy!

Materac twardy to taki, który w swojej budowie posiada warstwę usztywniającą wykonaną z kokosu lub z trawy morskiej. Materac kieszeniowy twardy 120x200 ma służyć dla osoby z wagą ponad 100 kg lub gdy takie powierzchnie twarde są dla niej odpowiednie, ze względów zdrowotnych lub upodobań. Aby materac kieszeniowy 120x200 twardy był trwały i komfortowy musi opierać się na mocnej i solidnej konstrukcji. W naszej ofercie Godre.pl znajdują się twarde materace, które z powodzeniem należą do takiej grupy. Mowa tu o materacach kieszeniowych opartych na cylindrycznej sprężynie umieszczanej w materiałowych kieszonkach. Praca materaca jest zupełnie cicha, sprężyna z jednej strony jest klejona a z drugiej zszyta. Materac kieszeniowy 120x200 cm ugina się tylko w punkcie ucisku, gwarantując pracę każdej sprężyny z osobna. Taka budowa idealnie amortyzuje ruchy, czyli partnerzy nie przeszkadzają sobie w czasie snu. Materac posiada 9 stref komfortu i 262szt sprężyn na m2. Taka podstawa materaca zapewni nam długie lata cieszyć się materacem. Konstrukcja kieszeniowa w wersji podstawowej ma sprężyny na wysokość 12 cm. W wersji pocket mini sprężyna została skrócona i jej wysokość wynosi 6 cm. W wersji pocket max plus uzyskujemy wysoki i sprężysty materac o sprężynie na 17 cm.

Surowce w budowie twardego materaca kieszeniowego 120x200 cm H3 H4

Powierzchnię twardą uzyskujemy poprzez wykorzystanie maty kokosowej albo maty z trawy morskiej.

Mata kokosowa to materiał w 100% naturalny, wykonany z włókien łupiny orzecha kokosowego. Po odpowiedniej obróbce włókna kokosu przechodzą proces lateksowania co wzmacnia surowiec i chroni przed wilgocią. Materac kieszeniowy 120x200 cm z kokosem jest bezpieczny nawet dla alergików. Kokos ma właściwości antybakteryjne zapobiega namnażaniu grzybów czy pleśni.

Trawa morska to również bezpieczny i naturalny surowiec, wytwarzany z kilku gatunków alg morskich. Jest bogaty w jod, który jest odpowiedzialny za prawidłową pracę tarczycy. Trawa morska posiada delikatny zapach suchej trawy co pomaga się wyciszyć i wykazuje właściwości uspokajające. Podobnie jak kokos to materiał odpowiedni nawet dla alergików.

Materace pocketowe 120x200 cm twarde – rodzaje

W naszej ofercie występuje jeden materac, który będzie jednostronnie twardy to model Bruksela. Materac Bruksela 120x200 ma 16 cm wysokości i może mieć warstwę kokosową lub z trawy morskiej.

Mamy też materac dwustronnie twardy, czyli materac Poprad 120x200, który ma 18 cm wysokości i również zamiennie stosowane maty. Taki materac, który da się obracać dłużnej nam posłuży, twardość jest ta sama, czyli co jakiś czas po prostu odwracamy materac.

Wśród materacy ze stroną twardą wyróżniamy materace połączone ze stroną miękką, średnio twardą lub bardzo twardą. Lista materacy jest następująca.

We wszystkich modelach po stronie twardej jest możliwość wymiany kokosu na trawę morską.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
 

Do 25% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 11.12.2023