• Kategorie
  • Parametry
  • Materac 150x170 cm

Średnio 1/3 doby spędzamy w łóżku. W trakcie snu organizm się regeneruje, mięśnie rozluźniają, a nerwy uspokajają. Dlatego by stworzyć odpowiednią powierzchnie do spania wybierz jeden z wielu dostępnych materacy 150x170 cm w sklepy Godre.pl.

Konieczność znalezienia niestandardowo wąskiego albo nadprogramowo długiego materaca to częsta bolączka osób remontujących i urządzających swoje mieszkania i domy, a pragnących maksymalnie funkcjonalnie zagospodarować każdy centymetr kwadratowy powierzchni. Dlatego proponowane w naszej ofercie materace 150x170 cm są bardzo często wybierane właśnie przez klientów, którzy nie dysponują dostatecznie dużym metrażem w sypialni, aby pozwolić sobie na całkowicie małżeńskie łoże bez ograniczeń. Jednocześnie mają oni jednak na tyle duże potrzeby, że nie wyobrażają sobie spania na wąskim materacu 120x170 cm – zwłaszcza w dwójkę. Materac o długości 170 i szerokości 150 centymetrów jest więc swoistym kompromisem pomiędzy ogromnymi gabarytami a satysfakcjonującym i komfortowym miejscem pod nocny wypoczynek. U nas z 2-letnią gwarancją, prosto od producenta.

Materac 150x170 cm – wersja solo czy duet?

Na pytanie o to, czy przykładowe mało standardowe materace 155x170 cm są zaprojektowane i produkowane z myślą o jednej osobie czy śpiącej parze – nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy zarówno od wagi i wzrostu użytkowników takiego materaca, jak i od ich indywidualnych przyzwyczajeń i predyspozycji. Z całą pewnością oferowane na Godre.pl materace 150x170 cm dają możliwość spędzenia wygodnej nocy przez dwie osoby w każdym przypadku – jeśli ich wzrost nie przekracza jednak tych granicznych 170 centymetrów. Wszystkie proponowane w tej kategorii materace dostępne są również w podstawowych wariantach twardości: materace miękkie, przez średnio twarde aż po bardzo twarde.

Materac 150x170 cm dla chłopca czy dziewczynki?

Wielu rodziców wychodzi z założenia, że chłopcy rosną dynamiczniej i dłużej, więc przeważnie znacznie szybciej potrzebują większych ubrań czy łóżek. Nie oznacza to jednak, że materace 140x170 cm nadają się wyłącznie do pokoju małej dziewczynki. Bez względu na płeć dziecka – ten gabaryt będzie idealnym wyborem przy planowaniu pokoju dziecięcego na pierwsze lata życia. Można więc w dużym uproszczeniu założyć, że modele takie powinny być wybierane i montowane przede wszystkim w pokojach dziecięcych i młodzieżowych – tudzież w schroniskach, motelach czy akademikach, gdzie od samej jakości łóżka często dużo ważniejsza jest ich całościowa liczba w obiekcie.