Materace dobieramy według różnych parametrów. Jednym z nich jest stopień twardości – nasze materace posiadają czterostopniową skalę. Z tego względu dzielimy je na:

Materac średnio twardy

Materace średnio twarde reprezentują największą grupę docelową. Stopień twardości H2 znajdziemy pośród wszystkich typów materacy: kieszeniowych, bonellowych i piankowych.

Materace kieszeniowe posiadają wkład wykonany ze sprężyn w cylindrycznym kształcie. Umieszczone są w materiałowych, zszytych ze sobą kieszonkach. Pracują niezależnie, gwarantując wiele elastycznych punktów podparcia. Sprężyny w standardowej wersji mają 12 cm wysokości i występują w liczbie 262 szt/m2. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów wprowadziliśmy na rynek materace kieszeniowe mini, w których sprężyny zostały obniżone o 6 cm. Dzięki temu osoby, z różnych względów ograniczone wysokością nie muszą rezygnować z wysokiego standardu jaki zapewniają materace kieszeniowe. W wersji max plus sprężyny zyskały dodatkowo 5 cm, a w wersji mulitipocketowej liczba sprężyn została podwojona i wynosi 510 szt/m2. Materac zyskuje jeszcze więcej punktów podparcia, gwarantując idealne dopasowanie do ciała, w każdej przybieranej przez nas pozycji.

Średnio twardy materac

Materace bonellowe wyposażone są w sprężyny o kształcie klepsydry, połączone sztywnym, mocnym drutem. Pracują zależnie od siebie, współdzielą wywierany na nie ciężar, który rozkłada się równomiernie na wszystkie sprężyny. Są wytrzymałe i odporne na odkształcenia.

Materace piankowe wykonane są z pianki wysokoelastycznej HR, bardzo elastycznej i sprężystej. Jej gęstość wynosi 35 kg/m3. Jest trwała i odporna na uszkodzenia. Ma porowatą strukturę, jest przewiewna i hipoalergiczna.

By uzyskać stopień twardości średnio twardy, jako warstwy zewnętrzne stosujemy piankę lateksową, piankę termoelastyczną visco memory lub wspomnianą wyżej piankę wysokoelastyczną HR.

Materace średnio twarde

Lateks należy do ekskluzywnych surowców, jest bardzo trwały i nie ulega szybkiemu wypracowaniu. Wkłady wykonane są z lateksu mieszanego w proporcjach 80% lateks syntetyczny i 20% lateks naturalny. Jest to idealny kompromis, który pozwala zachować wszystkie właściwości jednego i drugiego rodzaju oraz gwarantuje antyalergiczne bezpieczeństwo. Lateks posiada w swojej budowie specjalne mikrokanaliki, które dobrze wentylują materac. Dzięki temu jest przewiewny i nie namnażają się w nim bakterie.

Pianka termoelastyczna visco memory to surowiec posiadający wyjątkowe cechy. Dopasowuje się do sylwetki pod wpływem ciepła wydzielanego przez ciało. Wysoka temperatura zmiękcza i uplastycznia piankę czyniąc ją podatną na działanie ciężaru. Pianka viscoelastic tworzy idealny odlew sylwetki, która lekko się w niej zatapia. Mięśnie i stawy są odciążone, kręgosłup doskonale podparty w każdym odcinku. Pianka termoelastyczna visco memory wspomaga prawidłowe krążenie krwi.

Materac twardy czy średnio twardy

Materac średnio twardy występuje w wersji jednostronnej i dwustronnej. Materace dwustronne mogą mieć obie strony średnio twarde, lub jedną średnio twardą a drugą twardą, bardzo twardą lub miękką. Dzięki temu dopasowanie odpowiedniego materaca nie nastręcza dużych trudności. Dwustronność materaca wyraźnie zwiększa jego żywotność. Obie strony są użytkowane i nie eksploatują się tak szybko.

Stronę miękką uzyskujemy poprzez zastosowanie podwójnej warstwy pianki termoelastycznej visco memory, twardą - umieszczając wkład z maty kokosowej, natomiast bardzo twardą poprzez użycie podwójnej warstwy kokosowej lub podwójnej warstwy kokosowej wraz z końskim włosiem. Zamiast warstwy kokosowej możemy wybrać warstwę trawy morskiej.

Zobacz też nasze inne artykuły:

- Czym jest pianka memory?
- Materace termoelastyczne - czym są? Cechy charakterystyczne
- Dla kogo jest twardy materac?