Od czego zależy cena materaca? Czy droższy materac to zawsze lepsza jakość? Czy w ogóle kierować się ceną materaca przy jego zakupie? Te i inne pytania nasuwają się przy okazji wyboru konkretnej firmy i modelu. Odpowiedź nie jest całkiem prosta. Tak naprawdę cena to składowa różnych czynników i powinniśmy je wszystkie dokładnie przeanalizować, by mieć pewność za co tak naprawdę płacimy.

Cena materaca

Zakres cen materacy jest naprawdę duży. Ich wysokość waha się od 500 zł do nawet kilku tysięcy. Cena uzależniona jest od rozmiaru i to w tym zakresie obserwujemy największą rozpiętość. Jest to jednak parametr, który nikogo nie dziwi. Ale co w przypadku, gdy ten sam rozmiar materaca znajdujemy w zupełnie różnych cenach? Przyjrzyjmy się dokładniej temu rynkowi.

Istnieją dwa podstawowe rodzaje materacy: materace piankowe oraz sprężynowe (materac kieszeniowy lub materac bonellowy).

Te pierwsze wykonane są w całości z pianki. Od jej rodzaju zależy trwałość materaca, komfort oraz cena. Nasze materace wykonane są z pianki wysokoelastycznej HR, charakteryzującej się zwiększoną gęstością (35 kg/m3) i wytrzymałością. Jest to pianka sprężysta, odporna na wygniatanie, nacisk i posiadająca zwiększoną elastyczność. Dzięki temu gwarantuje doskonałe podparcie kręgosłupa i całego ciała, w każdym jego miejscu. Pianka wysokoelastyczna HR to świetna jakość i trwałość nawet do 45 % większa w stosunku do zwykłej pianki. Dla laika nieznajomość jej cech może przyczynić się do przepłacenia za materac, który posiada piankę o znacznie mniejszej gęstości. I jak widać w tym przypadku wyższa cena może przekładać się na większą jakość. Na plus naszych materacy przemawia również fakt, że nasze materace piankowe wykonane są z połączenia różnych rodzajów pianek, nadającym im różną twardość. By uzyskać materac miękki, na piankę HR nakładamy podwójną warstwę pianki termoelastycznej visco memory. By uzyskać materac twardy stosujemy warstwę kokosową lub warstwę trawy morskiej. Materace średnio twarde to materace lateksowe lub te z dodatkiem jednej warstwy pianki viscoelastic lub pianki moletowanej.

 

Materace sprężynowe to dwa rodzaje materacy: bonellowe oraz kieszeniowe. Materace bonellowe są tańszą opcją, często wybieraną do pensjonatów, internatów czy przez osoby, którym materac będzie służył tylko przez pewien czas i nie chcą inwestować sporej kwoty.

Materace pocketowe to towar z wyższej półki, zwłaszcza w wersji multipocketowej. Czym się charakteryzują? Materace kieszeniowe zbudowane są z cylindrycznych sprężyn w ilości 262 szt/m2. Sprężyny umieszczone są w osobnych kieszonkach, pracują niezależnie jedna od drugiej. Gwarantują wysoką elastyczność punktową materaca. Nasze sprężyny są bardzo trwałe i dlatego dajemy aż 30 lat gwarancji na wykonaną z nich formatkę materacy kieszeniowych. Materace multipocketowe posiadają zwiększoną liczbę sprężyn, która wynosi 510 szt/m2. Usztywnia to i utwardza materac jeszcze lepiej jak wersja pocketowa. Zarówno bonelle jak i sprężyny kieszeniowe występują w materacach jednostronnych i materacach dwustronnych. Materace dwustronne to kolejny parametr, który podnosi ich wartość. Takie materace są znacznie trwalsze dzięki naprzemiennemu stosowaniu obu stron. Obracając materac dajemy odpocząć jednej stronie. Zwiększona żywotność to ich niejedyny plus. Mamy także możliwość wybrania dwóch różnych stopni twardości i wypróbowania, na której śpi nam się lepiej. Kombinacje są różne. Możemy wybrać materac lateksowy z jednej strony(średnio twardy) i materac koksowy z drugiej (materac twardy). To właśnie od zastosowanych warstw zewnętrznych będzie zależała twardość materaca. Materac z końskim włosiem zaliczymy do kategorii materacy bardzo twardych, materac termoelastyczny do kategorii materacy średnio twardych. Im więcej warstw z dobrej jakości materiałów, tym bardziej komfortowy materac.

Wszystkie nasze produkty to materace wysokoelastyczne dzięki zastosowaniu pianki wysokoelastycznej HR jako podstawowego budulca.

Co jeszcze wpływa na cenę materaca

Nie tylko rodzaje warstw są istotne przy wyborze materaca. Równie ważne jest to, by posiadały niezbędne atesty i certyfikaty dopuszczające je do użytku. Kleje i inne dodatkowo stosowane komponenty również powinny być bezpieczne. Ich jakość musi być wysoka i muszą być dostarczane przez zaufanych dostawców. Na cenę materaca wpływa również możliwość wyboru niestandardowych rozmiarów. Oferujemy rozmiary co 5 cm zarówno jeśli chodzi o szerokość jak i długość. Materace produkujemy dopiero po złożeniu zamówienia, nie magazynujemy ich i do klienta trafia produkt „świeży”, nie odleżany.

Nasza firma współpracuje z prywatnym przewoźnikiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy możliwość transportowania materacy na płasko, bez ich zginania czy rolowania. W czasie transportu układamy je w pozycji bocznej, jeden obok drugiego. Dzięki temu nie gniotą się wzajemnie pod swoim ciężarem. Przewożenie na płasko daje gwarancję, że w czasie transportu sprężyny nie ulegną uszkodzeniu, co bardzo obniżyłoby trwałość materaca i jego komfort.

Profesjonalizm na każdym etapie zakupu świadczy o wysokiej jakości usługach i świetnej jakości produktach. Nasi doświadczeni konsultanci od samego początku będą wspierać państwa w wyborze. Podpowiedzą najlepsze opcje, doradzą i wyjaśnią wątpliwości. Informujemy klienta o wyprodukowaniu materaca oraz o przekazaniu go firmie transportowej.

Na przetestowanie i zwrot materaca mają państwo 30 dni. To naprawdę długi czas dający możliwość sprawdzenia, czy wybrane parametry są takie jak tego oczekiwaliśmy, czy jest wygodny i zapewnia nam komfortowy sen.

Podsumowując wszystkie informacje możemy wysunąć wnioski, że cena materaca to składowa wielu czynników: jakości użytych materiałów, wykonania, możliwości kontaktu z firmą na każdym etapie oczekiwania na towar, dobrego transportu. Profesjonalne podejście do klienta gwarantuje zakup świetnego towaru. Osoby, które potrafią nam bez problemu odpowiedzieć na wszystkie pytania wiedzą co sprzedają i możemy mieć pewność, że kwota, którą chcemy wydać na materac jest tego warta.

Zobacz też nasze inne artykuły:
- Producent materacy Godre.pl
- Jaki materac do łóżeczka dziecięcego wybrać?
- Jak pozbyć się problemów ze wstawaniem rano?